KONFERENCIJOS PROGRAMA
Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31 Vilnius, Lietuva


Ambasadorius Vytautas Naudužas
Konferencijos vedėjas

SPALIO 24 d.



9.30–10.00 val.
REGISTRACIJA. RYTINĖ KAVA 

10.00–10.40 val.
KONFERENCIJOS ATIDARYMAS 
Linas Linkevičius – LR Užsienio reikalų ministras 
Kęstutis Mažeika – LR Aplinkos ministras 
Edita Tamošiūnaitė – Vilniaus m. savivaldybės vicemerė 
Mindaugas Sinkevičius – Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas

Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Ukrainos miestų sąjungos bendradarbiavimo susitarimo pasirašymas.

10.40–11.00 val.
RYTŲ PARTNERYSTĖ IR DARNAUS VYSTYMOSI TIKSLAI
Amanda Paul – Vyresnioji politikos patarėja, Europos politikos centras 

11.00–11.30 val.
DVT LOKALIZACIJA IR VYSTOMASIS BENDRADARBIAVIMAS: VIETOS IR REGIONŲ VALDŽIŲ VAIDMUO 
Frédéric Vallier – Europos miestų ir regionų tarybos (CEMR) generalinis sekretorius 

BELGIJOS SAVIVALDYBĖS – DVT ĮGYVENDINIMO LYDERIAI 
Karlien Gorissen – Patarėja tarptautinių santykių klausimais, Flandrijos miestų ir savivaldybių asociacija (VVSG),Belgija 

11.30–12.00 val.
KAVOS PERTRAUKA 

I SESIJA

VYSTOMASIS BENDRADARBIAVIMAS: 
RYTŲ PARTNERYSTĖS ŠALIŲ PRIORITETAI IR SAVIVALDYBIŲ BENDRADARBIAVIMO GALIMYBĖS  
12.00–13.00 val.
VYSTOMASIS BENDRADARBIAVIMAS – ĮRANKIS DARNIAI PLĖTRAI. 
ES VIETOS VALDŽIOS POZICIJA IR RP ŠALIŲ LŪKESČIAI 
PLATFORMA pranešėjos: 
Vaida Aleknavičienė – Joniškio savivaldybės vicemerė, Lietuva 
Tamar Taliashvili – Tbilisio savivaldybės tarybos narė, Sakartvelas 

STRATEGINĖ PARAMA IR SAVIVALDYBIŲ GALIMYBĖS PO 2020-ŲJŲ 
Hoa Binh Adjemian – Ekonominės plėtros Rytų partnerystės šalims skyriaus vadovas, Europos Komisija, (DG NEAR) 

VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO GALIMYBĖS IR FONDAI RP ŠALIŲ VYSTYMUISI 
Nigel Jollands – Energinio efektyvumo ir klimato kaitos skyriaus vadovas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas 

13.00–13.15 val.
KLAUSIMAI / ATSAKYMAI. DISKUSIJA 

13.15–14.00 val.
PIETŪS 

II SESIJA

DARNUS VYSTYMASIS SAVIVALDYBĖSE: ES ŠALIŲ PATIRTIS

14.00-16.15 val.
LR TERITORIJOS BENDRASIS PLANAS 2030. DVT LOKALIZACIJA IR REGIONŲ/SAVIVALDYBIŲ VAIDMUO 
Elena Archipovaitė – LR teritorijos bendrojo plano koordinatorė, LR Aplinkos ministerija

DARNAUS TRANSPORTO PLĖTRA VILNIAUS MIESTE. PATIRTIS IR IŠŠŪKIAI 
Modesta Gusarovienė – “Susisiekimo paslaugos” direktorė, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuva 
DVT 11-Darnūs miestai ir bendruomenės. DVT 13 – Sušvelninti klimato kaitos poveikį 

KRISTIANSUNDO SAVIVALDYBĖS PATIRTIS LOKALIZUOJANT DVT 
Arne Ingebrigtsen – Kristiansundo savivaldybės vadovas, Norvegija 
DVT 4 - Kokybiškas išsilavinimas. DVT 10 – Sumažinti nelygybę 

PARYŽIAUS SAVIVALDYBĖS PATIRTIS SKATINANT INOVACIJAS 
Jean-Yves Camus – Diplomatijos ir Europos departamento vadovas. Paryžiaus miesto savivaldybė, Prancūzija 
DVT 17 – Partnerystė įgyvendinant tikslus 

RYGOS KAIMYNYSTĖS POLITIKA ĮGYVENDINANT 11-ĄJĮ DVT “DARNŪS MIESTAI IR BENDRUOMENĖS“ 
Andris Ločmanis – Vyresnysis erdvinio planavimo projektuotojas - GIS ekspertas, Rygos savivaldybė, Latvija 

DARNI EKONOMIKOS PLĖTRA TAURAGĖS SAVIVALDYBĖJE 
Dovydas Kaminskas – Tauragės savivaldybės meras, Lietuva 
DVT 8 – Deramas darbas ir ekonominis augimas 

ŠVIETIMAS IR VISUOMENĖ LOKALIZUOJANT DVT SLOVĖNIJOJE 
Tadej Beocanin – Ajdovščina savivaldybės meras, PLATFORMA atstovas, Slovėnija 
DVT 11 -Darnūs miestai ir bendruomenės 

RODIKLIŲ FORMAVIMAS LOKALIZUOJANT DVT. ISPANIJOS PATIRTIS. 
Javier Sanchez Cano – Planavimo ir vertinimo vadovas, Katalonijos regiono Tarptautinio bendradarbiavimo generalinis direktoratas, Ispanija 
DVT 17 – Partnerystė įgyvendinant tikslusiono

16.15–16.30 val.
KLAUSIMAI / ATSAKYMAI 

16.30–16.45 val.
KAVOS PERTRAUKA 

16.45–18.30 val.
PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS DVT LOKALIZACIJA RYTŲ PARTNERYSTĖS ŠALYSE: Teritorijų EKONOMINĖ GEROVĖ - iniciatyva „Merai už ekonomikos augimą“ 
Įvadas, Peter Korsby – „Merai už ekonomikos augimą“ projekto vadovas 
Julia Dzingailo – „Merai už ekonomikos augimą“ , komunikacijos vadovė 
Hasmik Ghonyan – Ekonomikos skyriaus vadovė, Kapan savivaldybė, Armėnija 
Archil Gogsadze – Baghdati savivaldybės meras, Sakartvelas 
Alesia Karnachova – Ekonomikos departamento vadovė, Polocko regiono vykdomasis komitetas, Baltarusija 
Ion Carpineanu – Carpineni savivaldybės meras, Moldova 
Yuri Fomichev – Slavutičiaus savivaldybės meras, Ukraina 
Moderuoja: iniciatyvos „Merai už ekonomikos augimą“ atstovai. 

18.30–21.00 val.
VAKARIENĖ LR UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS KVIETIMU 
Vieta: Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31, Vilnius.  

SPALIO 25 d.

09.00–09.30 val.
RYTINĖ KAVA 

III SESIJA

ŠALIŲ IŠŠŪKIAI, PRIORITETAI IR ATEITIES VEIKSMAI ĮGYVENDINANT DARBOTVARKĘ - 2030

09.30–10.45 val.
BENDRADARBIAVIMAS SU MOLDOVA, SAKARTVELU IR UKRAINA 
Gitana Grigaitytė – ambasadorė ypatingiems pavedimams, LR Užsienio reikalų ministerija 

LIETUVOS PATIRTIS SKATINANT EKONOMINĮ BENDRADARBIAVIMĄ UKRAINOJE 
Sigitas Leonavičius – Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas 

MOLDOVOS IR EUROPOS SAVIVALDYBIŲ BENDRADARBIAVIMO PATIRTIS, POREIKIS IR GALIMYBĖS 
Alexandru Osadci – Tarptautinio bendradarbiavimo koordinatorius, Moldovos vietos valdžių kongresas 

SAKARTVELO IR EUROPOS SAVIVALDYBIŲ BENDRADARBIAVIMO PATIRTIS, POREIKIS IR GALIMYBĖS 
David Melua – Vykdantysis direktorius, Nacionalinė Sakartvelo/Gruzijos savivaldybių asociacija 

UKRAINOS IR EUROPOS SAVIVALDYBIŲ BENDRADARBIAVIMO PATIRTIS, POREIKIS IR GALIMYBĖS 
Oleksandr Slobozhan – Vykdantysis direktorius, Ukrainos miestų sąjunga 

10.45–11.00 val.
KAVOS PERTRAUKA 

11.00–12.30 val.
PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI: DVT DIALOGAS SU EUROPOS SĄJUNGA
I grupė (Didžioji salė): DIALOGAS SU VISUOMENE PO 2020. REZULTATŲ PRISTATYMAS 
Darbo Kalbos: LT/EN/RU 
Hoa Binh Adjemian – Ekonominės plėtros Rytų partnerystės šalims skyriaus vadovas, Europos Komisija, (DG NEAR) 
Tadeuš Andžejevski – Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Regionų komiteto nuomonės „Rytų Partnerystės ateitis“ pranešėjas 
Tamar Taliashvili – Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso viceprezidentė 
Moderuoja: Olivier Baumard – PLATFORMA projektų vadovas 

II grupė (Mažoji salė): PARTNERYSTĖ ĮGYVENDINANT DECENTRALIZACIJOS REFORMAS 
Darbo kalbos: EN/RU 
Alexandru Osadci – Tarptautinio bendradarbiavimo koordinatorius, Moldovos vietos valdžių kongresas 
David Melua – Vykdantysis direktorius, Nacionalinė Sakartvelo/Gruzijos savivaldybių asociacija 
Oleksandr Slobozhan – Ukrainos miestų sąjunga 
Emin Yeritsyan – Prezidentas, Armėnijos bendruomenių sąjunga. 
Moderuoja: Jessie Post – Projektų vadovė, Tarptautinio bendradarbiavimo agentūra prie Nyderlandų savivaldybių asociacijos (VNGi) 
12.30–13.00 val. 
KONFERENCIJOS APIBENDRINIMAS. REKOMENDACIJŲ PRISTATYMAS. IŠVADOS. ATEITIES DARBAI 
Praktinių užsiėmimų grupių paskirti pranešėjai 
Marlene Simeon – PLATFORMA direktorė 

13.00–14.00 val. 
PIETŪS


KONFERENCIJOS PROGRAMA

2019 m. spalio 24-25 d.

Atsisiųsti   Registruotis

TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA
2019 m. spalio 24-25 d., Vilnius